Së fundmi, skuadra e Lyonit ka qenë atraksion nga klubet e mëdha sa i përket lojtarëve që ka, ku dy prej tyre po kërkohen me ngulm nga Chelsea dhe Paris Saint-Germain.

Chelsea është duke e kërkuar mbrojtësin e krahut, Malo Gusto, kurse PSG po insiston me ngulm për talentin, Rayan Cherki.

Por, trajneri i Lyonit, Laurent Blanc ka insistuar se asnjëri nga lojtarët e përmendur nuk do të largohen nga klubi këtë merkato dimërore.

“Bordi më ka dhënë garanci mua që lojtarët do të qëndrojnë deri në fund të këtij sezoni”, tha Blanc.

(20) Fabrizio Romano on Twitter: “Chelsea want Malo Gusto, PSG insist for Rayan Cherki — OL coach Laurent Blanc insists they’re not gonna leave in January. 🚨⛔️ #OL “The board has guaranteed to me that the players will stay until the end of the season”, Blanc says. https://t.co/r4BCBydB6Q” / Twitter

/TV Malisheva

Share.