Ajo është e njohur për ekspozimin e figurës së saj të pabesueshme të trupit në rrjetet sociale.

Dhe Dua Lipa dukej sensacionale në një seri fotografish ‘të nxehta’ të Vitit të Ri teksa po shijonte një takim me disa nga më të afërmit dhe më të dashurit e saj, shkruan

Këngëtarja, 27 vjeçe, kishte veshur një mini fustan ngjyrë argjendi të tejdukshëm, të cilin e kombinoi me një palë çizme rozë deri të gjata deri në gju, teksa pozonte për fotografi të ndryshme.

Pamja tregonte këmbët dhe shpinën e saj me ton të gjatë dhe ofronte një vështrim të shkurtër të tangave të saj të bardha.

Për aksesorë, bukuroshja kishte zgjedhur një palë vathë me yje diamanti për të plotësuar veshjen glamuroze.

Ajo gjithashtu i stiloi flokët e saj të zeza të gjata në një bisht të lëshuar nga mbrapa me disa fije të zeza të lëna në valë të lirshme.

Dhe për të përfunduar pamjen magjepsëse, bukuroshja aplikoi edhe një makijazh të shkëlqyeshëm me një gamë të rimeleve rozë me shkëlqim buzësh.

Në videot e tjera mahnitëse që bukuroshja ka postuar, ajo shihet duke pozuar në një shkallë druri në shtëpi.

Dhe videot, në veçanti, treguan pamjen ekstravagante në potencialin e saj të plotë.

Ajo iu uroi fansave “Gëzuar Vitin e Ri 2023” në mbishkrimin e fotografive, duke iu dëshiruar paqe, dashuri, shëndet dhe lumturi për këtë vit në vazhdim.

Dhe fansat nxituan ta komplimentonin këngëtaren për pamjen mahnitëse të Vitit të Ri.

Pamjet e mrekullueshme të Vitit të Ri vijnë pasi Dua grumbulloi mbi katër milionë funte (4.5 milionë euro) fitime gjatë vitit 2022.

Kompania e saj ‘Dua Lipa Limited’ tani ka 21.6 milionë funte (24.4 milionë euro) të grumbulluara – nga 17.5 milionë funte (19.7 milionë euro) sa kishte një vit më parë.

Duke pasur parasysh se një kompani tjetër e saj ka asete prej 11.6 milionë funtesh (13.1 milionë euro), kjo sugjeron se menaxhmenti i saj i ri po performon në mënyrë të kënaqshme.

Në shkurt 2022, u zbulua se Dua u nda nga kompania e menaxhimit që e ndihmoi atë ta kthente në një sensacion global pas një mosmarrëveshjeje për të ardhurat.

Këngëtarja, e cila nënshkroi me kompaninë e menaxhimit ‘Tap Management’ me bazë në Londër në vitin 2013 ndërsa punonte si kamariere në një bar koktejesh, i habiti shefat e saj kur tha se nuk donte më që ata ta përfaqësonin atë. /TV Malisheva

Share.