39-vjeçari shqiptar Saimir Gjinika, me origjinë nga Durrësi ka humbur jetën në një aksident të ndodhur në Teviso të Italisë teksa  po shkonte për në punë. Mediat italiane shkruajnë se ai u përplas me një furgon, teksa ishte duke lëvizur me motoçikletë.

Motoçikleta u nda në dy pjesë nga përplasja. Shqiptari i martuar dhe babai i një djali të vogël nuk u mbijetoi plagëve.

/TV Malisheva

Share.