Ylli i “Aquaman” Jason Momoa është mirë pasi u përfshi në një aksident me motoçikletë në Kaliforni gjatë fundjavës.

42-vjeçari shpëtoi pa lëndime pas përplasjes pranë Calabasas më 24 korrik 2022 kur makina e tij goditi një motoçiklist, i cili dyshohet se u përmbys në korsinë tjetër ndërsa po vinte rreth një kthese të mprehtë, sipas TMZ.

Dhe agjenti i tij tani ka thënë për Sky News se ish-ylli i “Game of Thrones” është mirë.

Media postoi pamjet që duket se tregojnë aktorin duke u kthyer në makinën e tij, ndërsa mjekët kujdesen për motoçiklistin, i cili më pas thuhet se u dërgua në spital për të trajtuar lëndime të lehta, duke përfshirë mavijosje në këmbë dhe gishtin e madh.

Sipas faqes, Jason gjithashtu shmangu lëndimin e rëndë në incident. Policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka marrë njoftime për aksidentin, por nuk është planifikuar ndonjë veprim tjetër.

Aksidenti vjen vetëm disa javë pasi ylli i Hollywood-it thuhet se u nda nga e dashura e tij meksikane Eiza Gonzalez (32).

 

Share.