Jennifer Aniston ka zbuluar se babai i saj John ka vdekur në moshën 89-vjeçare teksa ka shpërndarë një seri fotosh të çiftit në Instagram.

Aktorja e “Friends” ka njoftuar vdekjen e babait të saj në moshën 89-vjeçare përmes një postimi në Instagram.

Duke ndarë një foto bardh e zi të çiftit kur ishte foshnjë, Jennifer, 53 vjeç, shkroi: “Baba i ëmbël… John Anthony Aniston. Ti ishe një nga njerëzit më të bukur që kam njohur ndonjëherë.

“Jam shumë mirënjohës që ju u ngritët në qiell në paqe – dhe pa dhimbje. Dhe më 11/11 jo më pak!

“Ju keni pasur gjithmonë një kohë të përsosur. Ky numër do të ketë përgjithmonë një kuptim edhe më të madh për mua, tani do të të dua deri në fund të kohës.

“Mos harroni të vizitoni.”

John ishte një aktor më i njohur për rolin e tij si Victor Kiriakis në telenovelën ‘Days of Our Lives’ – të cilën ai e kishte luajtur që nga viti 1985.

Ai kishte Jennifer me ish-gruan e tij Nancy Dow, e cila vdiq në vitin 2016, dhe kishte djalin Alexander me gruan e tij të dytë Sherry Rooney.

John u largua nga Nancy në vitin 1979 pas 11 vitesh martesë, kur Jennifer ishte vetëm 10 vjeç.

Ai kishte një marrëdhënie të vështirë me Jennifer, por në vitin 2020 u raportua se ajo po i telefononte çdo ditë në kulmin e pandemisë së koronavirusit.

Një burim tha në atë kohë: “Jen e fali babain e saj që u largua shumë kohë më parë. Por marrëdhënia e tyre ka pasur ulje-ngritjet e saj.

“Jennifer nuk foli me të për shumë vite. Por që nga kriza e koronavirusit ajo ka qenë në telefon pothuajse çdo ditë. Dhe jo vetëm biseda të shkurtra.”

“Është sikur ajo e ka kuptuar se jeta është shumë e shkurtër dhe ajo dëshiron që marrëdhënia e saj me John të jetë sa më e mirë. Ai është i emocionuar që ata janë pajtuar,” tha një burim pranë aktores së njohur.

Share.