Dita e sotme do të sjellë gëzim të tifozët e Milanit, pasi që të gjithë janë në pritje të rinovimit të kontratës së Rafael Leaos.

Nga shumë mediume dhe gazetarë italianë dje u bë e ditur se Leao do të rinovojë sot pasdite me Milanin, dhe tani ylli portugez gjendet në zyrat e klubit.

Leao ishte parë duke hyrë në objektin e klubit, ku edhe do ta nënshkruajë kontratën e tij të re deri në vitin 2028.

Në anën tjetër, zyrtarizimi nga Milani është vetëm çështje kohe, edhe pse gjiganti italian përmes një videoje në “Facebook” ka paralajmëruar se rinovimi i kontratës së Leaos është çështje e kryer, duke shkruar “Batica po vjen”.

Videon e gjeni më poshtë.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https://www.facebook.com/ACMilan/videos/774568124397849/&show_text=true&width=476&t=0

/TV Malisheva

Share.