Kim Kardashian ka “filluar të pijë” alkool dhe “të qëndrojë pak më vonë” sepse mendon se ka ardhur koha të “lërë pak”.

Ylli 42-vjeçar i realitetit – e cila ka katër fëmijë me ish-bashkëshortin Kanye West – mendon se është koha që ajo të “lërë të lirë pak” sepse ajo është gjithmonë shumë e zënë me punët, angazhimet e saj familjare dhe duke studiuar për të qenë një avokate kështu ka futur vese të reja në jetën e saj.

Duke folur me Gwyneth Paltrow në podcastin e aktores Goop, Kim tha: “Kam filluar të pi pak në moshën 42-vjeçare. Kafe dhe alkool. Ndjej sikur duhet të liroj pak.”

E pyetur pse e kishte bërë ndryshimin, Kim shpjegoi: “Sepse pse jo, e dini? Thjesht ndihem sikur punoj shumë dhe fokusohem… gjithë ditën pas shkollës, atëherë është si takimet e produkteve dhe testimi i gjërave, takimet e paketimit dhe gjithçka për SKKN”.

“Unë thjesht nuk ndihem kurrë rehat duke u shtrirë duke mos bërë asgjë. Kështu që versioni im i kësaj ka qenë të kaloj pak kohë me miqtë e mi, të pi një pije dhe të qëndroj jashtë pak më vonë, kur ndoshta nuk do ta kisha bërë këtë më parë.”

Ylli i ‘Kardashians’ favorizon tekilën kur del jashtë, por nuk e tepron.

“Duhet të jetë vetëm një gotë ananasi dhe një gotë tekila. Unë kam dy pije dhe jam shumë mirë. Ka qenë argëtuese,” tha ajo.

Komentet e Kim vijnë katër vjet pasi miqtë zbuluan se ajo “nuk ishte një festë” dhe asaj dhe motrave të saj nuk u pëlqen të pinë në rast se “humbin kontrollin”.

Një burim tha më parë: “Ajo pi aty-këtu, por kryesisht abstenon. Ajo mund të pijë një gotë shampanjë në një festë ose për ditëlindjen e dikujt, por është e rrallë.”

Një mik tjetër shtoi: “Ajo nuk është një festë dhe thjesht nuk është pjesë e jetës së saj. Herë pas here do të pijë një pije, por nuk i pëlqen vërtet shija e alkoolit.

“Asnjë nga motrat nuk e bën këtë – dhe asnjëra prej tyre nuk çmendet vërtet.

“Ata janë shumë të vetëdijshëm për imazhin e tyre, veçanërisht Kim. Nuk u pëlqen të humbasin kontrollin. Kim padyshim që ka pasur vitet e festave të saj, veçanërisht në kohën kur ishte shoqe me Paris. Ajo gjithashtu shkonte në klube çdo natë. Jeta e saj tani është krejtësisht ndryshe.”

Share.