Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbërritur në Prokurorinë Themelore të Prishtinës për t’u intervistuar rreth kallëzimit penal që ka bërë ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli.

Kurti pretenedon se Thaçi dhe Veseli kanë dhënë dëshmi të rrjeshme nën betim në seancën për organizatën “Syri i Popullit”.

Në ora 11:00 do të intervistohet edhe nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca.

Mediat nuk janë të lejuara të dëgjojnë dëshminë e Kurtit

Share.