Lufta për titull në Budesligën gjermane po bëhwt shumë e ashpër në këtë edicion me Bayerni dhe Borussia Dortmundin që janë dy skuadrat e vetme që po e kërkojnë më ngulm këtë trofe.

Tre pikë më shumë se Dortmundi i ka Bayerni momentalisht dhe kërkon që ta thellojë atë me një fitore ndaj Herta Berlinit, transmeton TV Malisheva.

Ndeshja starton nga ora 17:30 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Herta: Schwolow, Pekarik, Boyata, Darida, Serdar, Madlida, Belfodil, Mittelstadt, Tousart, Dardai, Getchter

Bayern: Neuer, Kimmich, Sule, Pavard, Hernandez, Toliso, Sane, Gnabry, Coman, Muller, Lewandowski.

Share.