Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu në viset e ulëta. Ndërsa në viset e larta sipas Institutit Hidrometeorologjik pritet të ketë reshje bore.

Reshjet parashihen ta përfshijnë gjithë territorin e vendit.

Temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 0 dhe 2 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale ndërmjet 5 dhe 8 gradë Celsius.

/TV Malisheva

Share.