Tammy Abraham pritet të jetë lojtari i parë i larguar nga Roma.

Sulmuesi anglez ka kaluar një vit të vështirë të dytin te Roma dhe largimi në fund të sezonit duket i pashmangshëm.

25-vjeçari ka zhvilluar 53 ndeshje zyrtare këtë edicion me fanellën e kryeqytetasve italian, ku ka realizuar nëntë gola dhe ka asistuar në shtatë të tjerë.

Giallorosët do të ishin të lumtur nëse vije një ofertë e tillë, pasi për transferimin e anglezit dy vite më parë kanë shpenzuar 41 milionë euro

/TV Malisheva

Share.