Një fotografi e shpërndarë gjerësisht në rrjetet sociale thuhet se tregon momentin në të cilin dy persona goditen nga rrufeja dhe më pas bien në tokë.

Dhe ndërkohë disa media kanë raportuar se njëri prej tyre ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes, ndërsa tjetri pasi është dërguar në një qendër spitalore.

Pamjet kanë tronditur komunitetin lokal dhe atyre që shijojnë plazhet e Aquila, një qytet në pjesën jugperëndimore të shtetit meksikan të Michoacán.

Siç thuhet më tej, kryetari i bashkisë së Aquila, José María Valencia, konfirmoi identitetin e viktimave dhe ofroi ngushëllimet e tij për familjet e prekura.

Njëri nga viktimat thuhet se ishte me origjinë nga Tecomán, një komunë në shtetin fqinj të Colima, ndërsa tjetra, ishte një grua – një turiste dhe vinte nga shteti i Guanajuato.

Ky incident nënvizon rëndësinë e sigurisë gjatë aktiviteteve rekreative në plazh, veçanërisht në rajonet e prirura për stuhi.

/TV Malisheva

Share.