Fansat e “Harry Potter” vunë re një rrëmujë mjaft të madhe në specialen e re të HBO Max, “Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts”, e cila u shfaq premierë të shtunën dhe ku producentët këmbyen emrat me aktorët që luanin vëllezërit Weasley.

Specialja solli disa nga aktorët dhe ekipet e dashura të ekskluzivitetit, duke përfshirë Daniel Radcliffe, Emma Watson dhe Rupert Grint, në setet që kishin filmuar për një dekadë.

Aktorët dhe ish-regjisorët zbuluan se si dukeshin xhirimet dhe ndanë sekretet “prapa skenave” si dhe kujtimet dhe ndjenjat për trashëgiminë e filmit.

Specialja përmbante gjithashtu një gabim argëtues gjatë intervistave me vëllezërit e jetës reale që luanin binjakët e prapë Weasley, James dhe Oliver Phelps.

Kur shfaqnin një skenë ku përfshiheshin ata të dy, producentët ndryshuan emrat e tyre të vërtetë.

Emrat u ndryshuan në dukje rastësisht ndërsa ishin ulur para kamerës dhe shumë fansa të serialit vunë re një gabim në TikTok gjatë fundjavës.

Oliver Phelps, i cili luajti George Weasley, e kuptoi “mirë” situatën të dielën.

“Mendoj se pas gjithë këtyre shakave ndër vite, dikush ka vendosur të hakmerret”, ka thënë ai në Instagram.

Matthew Lewis, i cili luajti Neville Longbottom, komentoi: “Kjo është qesharake”, dhe Tom Felton, një aktor i njohur për rolin e tij si Draco Malfoy, mori meritat me shaka, duke thënë: “Ishte puna ime”.

Dihet se Fred dhe George Weasley ndërronin vende herë pas here. Skena e tyre debutuese në ekskluzivitetin e filmit përfshinte djemtë që ngatërronin nënën e tyre ndërsa ajo u përpoq t’i hipte në Hogwarts Express në filmin “Harry Potter and the Sorcerer’s Stone”./TV Malisheva

Share.