Si duket kërkimit për trajner po i vjen fundi, pasi që Evertoni është shumë afër që ta gjejë zëvendësimin e Frank Lampard, i cili u shkarkuar këtë të hëne.

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano bën të ditur se Evertoni është duke e mbyllur marrëveshjen për emërimin e Sean Dyche si trajner të ri të skuadrës.

Bisedimet janë në fazën finale, kanë mbetur të zgjidhen vetëm disa detaje të vogla sa i përket kontratës, e cila do të jetë e vlefshme deri në qershor të vitit 2025.

Sean Dyche e njeh mirë futbollin anglez, pasi në të kaluarën ka drejtuar skuadrat si Burnley dhe Watfort.

(20) Fabrizio Romano on Twitter: “Everton are closing in on appointment of Sean Dyche as new head coach to replace Frank Lampard 🚨🔵 #EFC Discussions at final stages, details now being sorted on the contract valid until June 2025. https://t.co/AoUUdLRBKQ” / Twitter

/TV Malisheva

Share.