Unë i menaxhoj mirë paratë e mia, thotë Cardi BCardi B ka zbuluar se ajo është e vendosur të menaxhojë paratë e saj në mënyrë të arsyeshme.

Ylli 30-vjeçar – e cila është një nga reperet më të shitura në botë – ka insistuar përmes Twitter-it se ajo gjithmonë përpiqet të jetë përgjegjëse me paratë e saj.

Autorja e hiteve ‘Bodak Yellow’ shkroi në platformën e mikroblogging: “Ne po kalojmë një recesion…..Gëzuar Krishtlindjet!”

Një nga ndjekësit e Cardi më pas e pyeti reperen, duke sugjeruar se ajo ishte në një pozitë të privilegjuar.

Ata në përgjigje kanë shkruar: “Thotë reperja 40 milionëshe”.

Cardi më pas theksoi se përkundër pasurisë së saj, ajo ka ende “fatura” dhe “përgjegjësi” të tjera.

Ylli kryesues i klasifikimit – e cila ka Kulture, 4-vjeç dhe Wave, 15-muajsh, me bashkëshortin e saj Offset – tha: “Unë vlej më shumë se kaq dhe me mend çfarë? Nëse nuk kursej, punoj dhe buxhet, mund të humbas Edhe ajo! Çfarë të bën të mendosh se sado para të kesh nuk mund t’i humbësh të gjitha nëse nuk i menaxhon siç duhet paratë. Edhe unë kam fatura, përgjegjësi dhe njerëz që duhet t’i ndihmoj.”

Cardi ka punuar si striptiste përpara se të gjente sukses në biznesin e muzikës, dhe më parë ajo pranoi se ishte më e lumtur para se të gjente famë.

Autorja e hitit ‘WAP’, e cila u martua me Offset në vitin 2017 – shpjegoi: “Një gjë pozitive është se, familja ime, çfarëdo që duan, ata marrin. Gjithçka që dua të blej, mund ta marr. Nuk duhet të shqetësohem kështu që shumë për të ardhmen time.

“Një gjë negative është se, edhe pse jam i lumtur, ndihem sikur isha pak më i lumtur dy ose tre vjet më parë kur kisha më pak para. Kisha më pak njerëz që kishin mendime për jetën time. Ndihesha sikur jeta ime ishte e imja. Tani ndihem sikur nuk e kam as jetën time. Ndjehem sikur bota më zotëron mua.”

Share.