Njëri prej basketbollistëve më të mirë, Dardan Berisha, e njoftoi dje largimin nga klubi i Pejës përmes një njoftimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”.

Ndërkaq, tanimë nuk është sekret destinacioni i radhës i Dardan Berishës, ku ky i fundit pritet që së shpejti të konfirmohet si lojtari më i ri i gjigantit, Sigal Prishtina.

Lajmi që Berisha do t’i bashkohet Sigal Prishtinës është konfirmuar nga burime të sigurta, ku tani kanë mbetur të kompletohen edhe detajet përfundimtare të kontratave.

Kjo nuk është hera e parë që basketbollisti 33 vjeçar rikthehet në Prishtinë, pasi që e kishte bërë këtë gjë edhe përgjatë viteve 2013-2015, 2015-2016, në sezonin 2017 dhe në atë 2017/19.

Share.