Divorc në horizont mes Radamel Falcaos dhe klubit të Monacos. Sulmuesi kolumbian, i transferuar në Principatë në vitin 2013, është shumë pranë transferimit në Turqi, të kampionët e Galatasaray.

Sipas mediave pranë klubit, Falcao ka gjetur marrëveshjen me gjigandët nga Stambolli për një kontratë 3-vjecare, ndërkohë që ende nuk bëhen të ditura shifrat që ai do të përfitojë.

Për sulmuesin 33-vjecar kanë shprehur interes shumë klube, mes të cilave edhe Inter, Milan apo Valencia.SS

Share.