Në kuadër të xhiros së 24-të të Premier Ligës, Chelsea dhe Tottenhami do të ballafaqohen në stadiumin “Stamford Bridge” me fillim nga ora 17:30.

Tashmë Chelsea ka vetëm një fitore, tri barazime dhe një humbje ne pesë ndeshjet e fundit, duke përjetuar kështu një rënie të madhe të formës, ndërsa nga ana tjetër, skuadra e Antonio Contes ka tti fitore dhe dy barazime në pesë ballafaqimet e fundit në Premier Ligë, transmeton TV Malisheva.

Këto janë formacionet zyrtare:

Chelsea: Kepa, Azpilicueta, Silva, Rudiher, Sarr, Jorginho, Kovacic, Ziyech, Mount,, Odoi, Lukaku

Tottenham:Lloris, Tanganga, Sanchez, Dier, Davies, Doherty, Hojbjerg, Winks, Sessegnon, Berwijn, Kane

Share.