Aktorja 64-vjeçare ka qenë në një lidhje me lojtarin e pokerit Phil Laak që nga viti 2004 dhe pranoi se ndërsa shumica e interpretuesve thonë se skenat intime janë “të tmerrshme”, ajo i shijon ato sepse ka mundësinë të “zhvishet” me dikë tjetër – partnerin e saj.

“E di që aktorët duhet të thonë: “Oh, skenat seksi janë të tmerrshme! Është gjithmonë një ditë e tmerrshme për t’u kaluar,”… Por unë i dua skenat seksi! Kush nuk do t’i pëlqente skenat seksi? Është një mundësi për t’u zhveshur dhe për të mashtruar me dikë që nuk është partneri juaj. Dhe të gjithë njerëzit që qëndrojnë përreth… kjo e bën edhe më argëtuese!”, tha ajo.

Ndërkohë, ylli i “Bride of Chucky” – e cila më parë ishte e martuar me producentin e ndjerë të “Simpsons” Sam Simon – reflektoi për kohën e saj duke luajtur si Violet në filmin “Bound” të vitit 1996 dhe shpjegoi se ndërsa do të vishte “veshjet seksi” herët në karrierën e saj, ajo është në fakt një person “shumë i matur”.

“Gratë janë mësuar të seksualizohen në filma, dhe unë ndjeva sikur e kisha luajtur atë personazh më parë. Ajo është si një ajsberg, ku ju shihni vetëm majën e tij. Shumica e ajsbergut është nën ujë, dhe shumë e rrezikshme për kalimin e anijeve. Më pëlqeu që ishte e gjitha mashtrim me të, dhe seksualiteti që ajo shfaqte ishte një mjet për të arritur atë që donte. Unë mendoj nëse jeni një psikiatër amator, ajo është një lloj paralele me personazhet që kam luajtur në Hollywood. Kur erdha për herë të parë këtu, do të përdorja veshje seksi dhe do të isha ky person tjetër, por nuk isha ai që isha në jetën reale. Në fakt jam shumë e matur”, tha Tilly për Independent.

Share.