Kim vuan nga një sëmundje e pashërushme.

Në episonin e fundit të “Keeping up with the Kardashians”, Kim Kardashian u zgjua e tmerruar që duart e saj ishin enjtur dhe ishin mpirë, shkruan lajmi.net.

Mjekja i dha përgjigjen që testet dolën pozitive për artritin reumatoid dhe antitrupat e lupusit, fakt ky i cili e ka stresuar shumë atë.

Artriti reumatoid dhe Lupusi nuk kanë shërim, por ka trajtime dhe ilaçe që mund të ndihmojnë në uljen e simptomave.

Kim ka shpërthyer në lot derisa tregonte ndërsa nëna e saj përpiqej për ta qetsuar.

Share.