Sot do të zhvillohet vetëm një ndeshje në kuadër të xhiros së parë të Superligës së Kosovës.

Me fillim nga ora 17:00 Drenica do të ballafaqohet me Llapin në shtëpinë e tyre, raporton TV Malisheva.

Ndeshja tjetër e planifikuar të zhvillohet sot ishte ajo ndërmjet Ballkanit dhe Malishevës por e cila është shtyrë për shkak të angazhimit të kampionit në Ligën e Konferencës.

Ndërsa në tri ndeshjet e zhvilluara të shtunën u arritën këto rezultate:

Dukagjini-Prishtina 1-2

Gjilani-Ferizaj 3-2

Trepça ’89-Drita 2-2

Share.