Të paktën 6 persona kanë humbur jetën dhe 35 të tjerë janë plagosur nga bombardimet ruse në Kryvyi të Ukrainës. Mësohet se 19 nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Nga sulmet ruse morën flakë pesë ndërtesa me sipërfaqe 700 metra katrorë.

Granatimet vijnë pas një periudhe të rënies së sulmeve me raketa dhe drone ruse në fillim të muajit.

/TV Malisheva

Share.