Meghan, Dukesha e Sussex thotë se ndihet “me fat” që ka njohur mbretëreshën Elizabeth ndërsa reflekton për vdekjen e monarkut të ndjerë për herë të parë publikisht.

Monarkja ndërroi jetë në moshën 96-vjeçare në shtator pas një mbretërimi rekord 70-vjeçar dhe tani Meghan – e cila u martua me nipin e Mbretëreshës Princ Harry në vitin 2018, por u largua nga detyra mbretërore në vitin 2020 dhe u zhvendos në Los Anxhelos me burrin e saj – ka thyer heshtjen e saj për humbjen teksa ka reflektuar për kohën e kaluar me Elizabeth II.

“Kam reflektuar për angazhimin e parë zyrtar që kam pasur me të, sa e veçantë ndihem. Ndihem me fat. Dhe vazhdoj të jem krenare që kam pasur një ngrohtësi të mirë”, tha ajo.

Ish-aktorja e “Suits” – e cila ka fëmijë Archie, tre vjeç dhe Lili 16-muajsh me Dukën e Sussex – shtoi se ndjen një “mirënjohje të thellë” ndaj Mbretëreshës edhe pse ka qenë një “kohë e ndërlikuar”.

“Sigurisht, sa i përket lidershipit femëror, ajo është shembulli më i ndritshëm i asaj që duket. Ndjej mirënjohje të thellë që kam qenë në gjendje të kaloj kohë me të dhe ta njoh. Ka qenë një kohë e ndërlikuar, por burri im, gjithnjë optimist, tha: “Tani ajo është ribashkuar me burrin e saj”,” tha ajo për Variety.

Share.