Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot (e enjte) do të mbajë mot jostabil, i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me shi dhe shkarkime rrufesh.

Në fushat termike nuk do të ketë luhatje të mëdha.

Temperaturat minimale do të sillen nga 6 deri në 9 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 16 deri në 18 gradë celsius.

/TV Malisheva

Share.