Olivia Wilde është goditur me gjoba për shpejtësi mbi 300 funte, pasi kaloi shtatë milje mbi kufirin ligjor në Londër kur qëndroi me ish-të dashurin e saj Harry Styles.

Autorja e “Don’t Worry Darling” e ka tejkaluar kufirin e 30 milje në orë në lagjen perëndimore të Londrës Ealing ndërsa po udhëtonte përgjatë qarkut të Veriut në maj 2022 me një makinë Audi.

Sipas gazetës The Evening Standard, aktorja 38-vjeçare ka rrëfyer se ishte ajo që qëndronte pas timonit, pasi policia mori vesh për incidentin.

Pasi çështja me dyer të mbyllura u zgjidh në gjykatën e magjistraturës Lavender Hill javën e kaluar, Olivia – e cila nuk ishte e pranishme – u urdhërua të paguante një gjobë prej 220 funte, 90 funte në kosto dhe një shtesë prej 34 funte.

Yllit të “Tron: Legacy” iu dhanë gjithashtu tri pikë dënimi në patentën e saj të drejtimit.

Olivia i tha gjykatës se adresa e saj ishte ajo e të dashurit të saj të atëhershëm Harry Styles – të cilin e takoi gjatë xhirimeve të përpjekjes së saj të dytë regjisoriale – me të cilin ishte për rreth dy vjet dhe gjatë kohës së shkeljes së shpejtësisë, e cila sipas kamerave ndodhi më 5 maj.

Një zyrtar i gjykatës deklaroi se Olivia nuk bëri një lutje ose nuk paraqiti ndonjë zbutje në lidhje me numërimin e shpejtësisë.

Vepra penale ndodhi pak më shumë se një javë pasi ish-bashkëshorti i saj Jason Sudeikis i dorëzoi asaj letrat e kujdestarisë në lidhje me dy fëmijët e tyre, Daisy, gjashtë vjeç dhe Otis, tetë, ndërsa Olivia po merrte pjesë në një panel në CinemaCon.

Pa përmendur emrin e yllit të ‘Ted Lasso’, ajo tha për incidentin: “Ishte vendi im i punës. Në çdo vend tjetër pune, do të shihej si një sulm. Ishte vërtet shqetësuese. Nuk duhej të kishte mundur të ndodhte. Kishte një shkelje të madhe të sigurisë, e cila është vërtet e frikshme. Pengesat që ju duhej të kalonit për të hyrë në atë dhomë me disa distinktivë, plus teste speciale për Covid që duheshin bërë ditë më parë, të cilat ju dhanë rripat e dorës që ishin të nevojshëm për të pasur qasje në ngjarje – kjo ishte diçka që kërkonte paramendim .”

 

Share.