Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka thënë se në Doha të Katarit ka takuar kryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm të këtij vendi, Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani.

Osmani tha se me kryeministrin e Katarit kanë pasur një diskutim të mirë për marrëdhëniet në mes të dy shteteve dhe siç tha ajo edhe për përpjekjet tona të përbashkëta për të forcuar bashkëpunimin në një sërë fushash.

“Shprehu mirënjohje për mbështetjen e vazhdueshme të Katarit për vendin tone”, ka thënë Osmani.

/TV Malisheva

Share.