Sot (e mërkurë) në vendin tonë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga të izoluar shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat mbesin pothuajse në të njëjta parametra si të ditës së martë.

Minimalet e ditës pritet të sillen rreth 6 dhe 9 gradë celsius, ndërsa maksimalet mes 15 dhe 17 gradë celsius.

/TV Malisheva

Share.