Ka përfunduar pjesa e parë në përballjen tejet interesante mes Kombëtares së Portugalisë dhe asaj të Zvicrës.

Pas 45′ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Lusail Iconic”, Portugalia po avancon me rezultat solid 2:0 kundër Zvicrës, raporton KosovaPress.

Fillimisht, rezultatin i pari e zhbllokoi Goncalo Ramos, i cili kaloi Portugalinë në epërsi prej 1:0 në minutën e 17′.

Ndërkaq, epërsinë e portugezëve në 2:0 e thelloi mbrojtësi veteran, Pepe në minutën e 33′ të ndeshjes.

Rezultati i pjesës së parë, 2:0 në favor të Portugalisë.

 

Share.