Dy ndeshje do të zhvillohen sot në kuadër të xhiros së katërt në Prince Caffe Superligës së Kosovës në basketboll.

Vëllaznimi i Gjakovës do të ndeshet me Pejën, skuadër kjo e cila e ka nisur furishëm këtë edicion dhe ka tri fitore nga tri ndeshjet startuese të këtij sezoni, përcjellë TV Malisheva.

Ndeshja tjetër është ajo ndërmjet Ponte Prizrenit dhe Golden Eagle Yllit.

Kampioni në fuqi edhe më tutje nuk e ka regjistruar asnjë fitore dhe do të kërkojë ta bëjë këtë pikërisht në ndeshjen e sotme.

Vëllaznimi – Peja, ora 17:00

Ponte Prizreni – Golden Eagle Ylli, ora 19:00

Share.