Becky Downes vdiq nga plagët që pësoi pasi u hodh nga dritarja për të shpëtuar.

Para se të shkonin në shtrat, Rebecca Downes dhe partneri i saj Patrick Ramsey ishin gjithmonë vigjilentë për heqjen e pajisjeve nga priza në shtëpi.

Pasi humbi shtëpinë e fëmijërisë në një zjarr të shkaktuar nga një defekt elektrik, Rebecca, e njohur nga familja e saj si Becky, kishte arsye të mira për të qenë e kujdesshme.

Kështu, kur Patrick solli një biçikletë elektrike në shtëpi një mbrëmje, ata vendosën ta karikonin në dhomën e gjumit dhe jo në kuzhinë, në mënyrë që të mund ta mbanin një sy “vetëm për të qenë të sigurt”.

Ajo që pasoi në tre minutat pasi Patrick lidhi karikuesin e baterisë litium-jon, është makthi.

Bateria, e cila kishte përmasa afërsisht 14 x 3.6 inç, shpërtheu si një ‘qiri romak’, tregoi Patrick më vonë, duke ngulitur copa metali në lëkurën e tyre, ndërsa flakët dhe tymi toksik përfshiu menjëherë dhomën. Ndërsa bateria që kishte marrë flakë po bllokonte derën, zgjidhja e vetme e çiftit ishte të hidheshin nga 30 metra lartësi nga dritarja e katit të dytë.

Ndërsa Patrick mbijetoi, megjithëse kishte nevojë për kujdes spitalor prej muajsh, Becky, nënë e katër fëmijëve, vdiq nga plagët e tmerrshme që pësoi nga rënia./DailyMail/

/TV Malisheva

Share.