Policia e Kosovës ka arrestuar dy burra në Besianë lidhur me veprën penale “ngacmim seksual”.

Sipas policisë rasti kishte ndodhur gjatë muajve korrik-gusht.

Të njëjtit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

“Podujevë / Korrik-Gusht 2023. Lidhur me rastin me datën 06.12.2023 janë identifikuar dhe arrestuar dy të dyshuar meshkuj nga Kosova dhe të njëjtit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë.

/TV Malisheva

Share.