Vranësirat vende – vende parashihen të sjellin riga të izoluar shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat e mesditës do të shënoj

Sot në vendin tonë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Vranësirat vende – vende parashihen të sjellin riga të izoluar shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat e mesditës do të shënojnë ulje për 4-6 gradë, krahasuar me të ditës së hënë.

Minimalet e ditës pritet të sillen rreth 8 dhe 11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet mes 14 dhe16 gradë Celsius.

/TV Malisheva

Share.