Një  ndër recetat më të kërkuara është ajo e krepave.

Krepa me plotë shije dhe e përgatitur në mënyrë profesionale ju ofron Bardha’s cake.

Bardha’s cake vjen çdoherë me produkte të reja, këto produkte mund t’i shihni në faqen zyrtare të kësaj ëmbëltore:

https://www.facebook.com/bardhascake/photos/814498119199714

Përbërësit:

3 vezë
1 filxhan caji qumësht
2 filxhan caji miell
1 filxhan caji ujë
3 lugë të vogla vaj ulliri
pak krip
Nutella, luleshtrydhe dhe biskota

Receta

I tundim vezët pastaj ju hedhim qumështin, ujin, kripën, vajin dhe miellin, ku i trazojmë mirë dhe i brumin e krijuar e vendosim në frigorifer për 30 minuta.
Fillojmë të bëjmë krepat në tigan në zjarrë të ngadaltë,  kur të jenë gati vendosim nutellë, luleshtrydhet dhe biskotat që i kemi bërë pluhur, nëse doni i bëni me banane ose me çfarë të doni ju./TV Malisheva

 

Share.