Në Kosovë sot do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të pakta të cilat më të fokusuara do të jenë rreth relievit malor.

Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës thuhet se në fushat termike nuk parashihen ndryshime të theksuara.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet 11-15 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-30 gradë celsius.

/TV Malisheva

Share.