Sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët por edhe rrezet e diellit nuk do të mungojnë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, pritet që gjatë ditës të ketë zhvillim të vranësirave të cilat do të shoqërohen me shi dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të sillen mes 6 dhe 10 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale mes 15 dhe 19 gradë Celsius.

/TV Malisheva 

Share.