Sot në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe më i freskët se ditët paraprake. Parashihen reshje të intensitetit të dobët.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të sillen ndërmjet 8 dhe 10 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale mes 15 dhe 17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-8m/s.

/TV Malisheva

Share.