Sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell por edhe vranësira.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, mund të ketë edhe reshje me shkarkime rrufesh. Në fushat termike nuk do të ketë luhatje të mëdha.

Temperaturat minimale pritet të sillen mes 9 dhe 11 gradë Celsius, ndërsa maksimales ndërmjet 23 dhe 26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-9m/s.

/TV Malisheva

Share.