Sot në vendin tonë do të mbahet mot kryesisht i vranët por edhe intervalet e shkurta me diell do të jenë prezente.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, parashihen reshje me shkarkime rrufesh. Në fushat termike nuk do të ketë luhatje të mëdha.

Temperaturat minimale pritet të sillen mes 9 dhe 11 gradë Celsius, ndërsa maksimales ndërmjet 23 dhe 26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-9m/s.

/TV Malisheva

Share.