Në vendin tonë sot pritet të mbajë mot kryesisht me vranësira dhe me intervale me diell.

Vranësirat parashihen të sjellin riga shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të sillen mes 9 dhe 11 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale mes 21 dhe 24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-9m/s.

/TV Malisheva

Share.