Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e diel parashihet të jetë me mot me diell dhe vranësira, të cilat parashihen të sjellin reshje shiu dhe rrufe.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 21-24 gradë Celsius.

/TV Malisheva

Share.