Sot, në Kosovë parashihet të mbajë mot kryesisht me diell. Vranësira të pakta parashihen në relievin malor.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat do të jenë në rritje në krahasim me ditët e fundit.

“Të dielën do të mbajë mot i nxehtë dhe me temperatura të ngjashme. Në pjesën e dytë të ditës parashihen vranësira të cilat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta dhe të izoluara të shiut”, u bë e ditur në njoftim.

/TV Malisheva

Share.