Futbolli në Maqedoninë e Veriut është në zi sot.

Dy ish-anëtarët e Shkëndijës së Tetovës, Haqim Memedi dhe Ivan Çelikoviç, kanë ndërruar jetë.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi shqiptar përmes faqes së vetë zyrtare.

“Përcjellim me pikëllim lajmin e ndarjes nga jeta të dy ish-anëtarëve të Shkëndijës, Haqim Memedi (70 vjeç) dhe Ivan Çelikoviç (34 vjeç). Ngushëllojmë familjet Memedi dhe Çelikoviq për humbjet e tyre të dhimbshme. Të dy do të mbeten gjithmonë në kujtesën tonë. Faleminderit për kontributin dhe pasionin që sollën në dy periudha të ndryshme në klub. Qofshin të qetë në paqen e përjetshme”, shkroi klubi Kuqezi.

/TV Malisheva

Share.