Në vendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, reshjet mund të përfshijnë territore të ndryshme.

Temperaturat minimale pritet të sillen mes 15 dhe 17 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale mes 27 dhe 29 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit, e lehtë dhe lokalisht e fortë.

/TV Malisheva

Share.